Wspólnie dbamy o środowisko
:: Strona główna > Oczyszczalnie ścieków > Biopreparaty

BIOPREPARATY BIO7

Przedstawiamy gamę biopreparatów BIO7 przeznaczonych do stosowania w biologicznych oczyszczalniach ścieków. Wspomagają one naturalne procesy biologiczne zachodzące w osadnikach. Likwidują nieprzyjemną woń, niszczą bakterie chorobotwórcze, rozkładają tłuszcze, upłynniają osady stałe, udrażniają przewody kanalizacyjne.

Poniżej szczegółowo opisujemy przeznaczenie poszczególnych biopreparatów.

BIO7 CHOC Producent: AB7-Industries

Stosowany w nowo uruchamianych osadnikach lub po ich opróżnieniu, a także w przypadku zniszczenia flory bakteryjnej. BIO7 CHOC to naturalne szczepy bakterii, drożdże i enzymy wspomagane witaminami. Praparat gwarantuje wyjątkowo szybki wzrost flory bakteryjnej.

opakowanie 375 g zawiera 5 dawek preparatu

BIO7 G Producent: AB7-Industries

Przyspiesza degradację tłuszczy i zapobiega ich odkładaniu się w przewodach kanalizacyjnych. Szczególnie zalecany w przypadku zainstalowania separatora tłuszczu.

opakowanie 375 g zawiera 5 dawek preparatu

BIO7 OSADNIKI (ENTRETIEN) Producent: AB7-Industries

Do regularnego stosowania w funkcjonujących osadnikach (po uprzednim zaszczepieniu BIO7 CHOC). BIO7 OSADNIKI jest mieszanką starannie wyselekcjonowanych naturalnych szczepów bakterii, drożdży oraz enzymów przyspieszających neutralizację i rozkład ścieków.

opakowanie 480 g zawiera 6 dawek preparatu / wystarcza na 6 miesięcy

BIO7 MAX Producent: AB7-Industries

Zawiera 3 składniki biologiczne niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania osadników. Dodatkowo zawiera skoncentrowany składnik enzymatyczny rozkładający tłuszcze oraz zapobiegający zatorom.

opakowanie 1000 g zawiera 6 dawek preparatu / wystarcza na 6 miesięcy
opakowanie 2000 g zawiera 12 dawek preparatu / wystarcza na 12 miesięcy

BIO7 KANALIZACJE Producent: AB7-Industries

Preparat biologiczny przeznaczony do udrażniania oraz zapobiegania zapychaniu się syfonów zlewozmywaków, umywalek, natrysków oraz w przewodach kanalizacyjnych.

opakowanie 500 g

BIO7 TŁUSZCZE Producent: AB7-Industries

Służy do ekploatacji separatorów tłuszczu oraz instalacji kanalizacyjnych. Degraduje powstałe zatory tłuszczu oraz zapobiega ich powstawaniu.

opakowanie 480 g zawiera 6 dawek preparatu

BIO7 DRENAŻ UDRAŻNIANIE Producent: AB7-Industries

Preparat w postaci kostki, niezwykle skutecznie zapobiegający problemom związanym z zapychaniem się drenażu oraz studzienek. Kostkę umieszcza się w studzience kanalizacyjnej.

opakowanie 600 g zawiera 3 kostki / wystarcza na 6 miesięcy

BIO7 ŻEL DO WC Producent: AB7-Industries

Czyści i usuwa kamień z powierzchni muszli WC jednocześnie pozostawiając przyjemny zapach. Preparat dodatkowo zapewnia prawidłowy przebieg procesów biologicznych zachodzących w osadnikach.

opakowanie 750 ml

P4 DO KOMPOSTU Nowość! Producent: Bioprospect

Biologiczny preparat przeznaczony do przyspieszania dojrzewania kompostu. Zawiera mieszankę naturalnych bakterii i enzymów, która przyczynia się do rozkładu substancji pochodzenia organicznego. Skutecznie przetwarza skoszoną trawę, drewno, liście oraz pozostałe odpady z ogrodu i domu. Końcowym produktem rozkładu jest kompost o wysokiej zawartości substancji odżywczych i mniej intensywnym zapachu.

opakowanie 100 g

P5 DO OCZEK WODNYCH Nowość! Producent: Bioprospect

Preparat skutecznie rozkłada zanieczyszczenia pochodzenia organicznego, zmniejszając tym samym ilość składników odżywczych powodujących powstawanie i rozwój glonów oraz eliminując nieprzyjemny zapach związany z ich obecnością. Zapobiega także tworzeniu osadów organicznych na dnie stawu, likwiduje odchody ryb i resztki obumarłych roślin, a także oczyszcza wodę. Preparat jest nieszkodliwy dla organizmów wodnych.

opakowanie 50 g

P6 DO OCZYSZCZALNI Z NAPOWIETRZANIEM Nowość! Producent: Bioprospect

Biologiczny preparat do stosowania w przydomowych oczyszczalniach ścieków (POŚ), zawiera mieszankę naturalnych bakterii i enzymów, które po aplikacji w POŚ zaczynają się rozmnażać, tworząc biologiczne kultury odpowiednie dla optymalnego funkcjonowania OŚ. Dzięki zrównoważonej kombinacji szczepów bakterii, enzymów i substancji odżywczych, produkt może być stosowany także, jako środek do wspierania i wzmocnienia działania niskoobciążonych oczyszczalni.
Zastosowanie:

  • dawka startowa do uruchomienia przydomowej oczyszczalni ścieków
  • wsparcie działania niedociążonych przydomowych oczyszczalni ścieków

opakowanie 100 g

STOP ZAPACHOM Nowość! Producent: Bioprospect

Niszczy i całkowicie neutralizuje nieprzyjemny zapach, zamiast go łagodzić. Może być stosowany do tapicerki, dywanów, pościeli, butów, wnętrz samochodowych. Ponadto, nadaje się do neutralizowania zapachu od zwierząt, potu, wymiocin, kału, moczu, dymu z papierosów, zapachu jedzenia, itp.

opakowanie 500 ml

Pobierz bezpłatny komputerowy program doboru oczyszczalni: Dobór