Wspólnie dbamy o środowisko
:: Strona główna > Ogrzewanie > Zasobnikowe podgrz. wody

ZASOBNIKOWE PODGRZEWACZE CIEPŁEJ WODY

W pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni proponujemy zainstalowanie kotła zintegrowanego z warstwowym zasobnikiem ciepłej wody. Zestaw taki wygląda jak wysoka lodówka.

Zasobnikowy podgrzewacz wody Zasobnikowe podgrzewacze c.w.u. (ciepłej wody użytkowej) współpracując z kotłem gwarantują wygodne i oszczędne zaopatrzenie gospodarstw domowych i obiektów przemysłowych w ciepłą wodę. Dzięki dużej pojemności umożliwiają one pobór wymaganych ilości wody. Zasobnikowe podgrzewacze wody posiadają wbudowaną wężownicę grzejną, która jest połączona z kotłem grzewczym. Pobór ciepłej wody jest możliwy jednocześnie w kilku punktach czerpalnych.

Zasobnikowy podgrzewacz wody typu VIH zawiera pośrednio ogrzewany, stalowy zbiornik z umieszczoną wewnątrz wężownicą. Od strony ciepłej wody zasobnik i wężownica są emaliowane i posiadają dodatkową, magnezową anodę ochronną. Obudowa zasobnika malowana jest proszkowo w kolorach biało-szarym. Termoizolacja zasobnika wykonana jest z twardej pianki poliuretanowej nie zawierającej freonu.

Firma Vaillant w swojej ofercie posiada szeroką gamę zasobnikowych podgrzewaczy wody (zarówno do kotłów wiszących jak i stojących) o pojemnościach od 20 do 2000 l.

Zasobniki zintegrowane z pompą ciepła

Pompa ciepła Buderus

Specyficzną odmianą zasobnika ciepłej wody są zasobniki zintegrowane z pompą ciepła powietrze-woda. Zasobniki takie oferuje wiele firm, np.: Vaillant, Buderus (na zdjęciu obok). W takim układzie ciepło do podgrzania wody jest pobierane z powietrza. Dodatkowo zasobnik o pojemności ok. 300 litrów, wyposażony jest w wężownicę. Do niej można podłączyć dodatkowe źródło ciepła np. kocioł, kolektor słoneczny, które zapewni ciepło w czasie gdy powietrze jest zbyt zimne by stanowić źródło ciepła. Przy odpowiednim rozprowadzeniu kanałów powietrznych, tego typu urządzenia, mogą zapewnić efekt chłodzenia latem.