Wspólnie dbamy o środowisko
:: Strona główna > Ogrzewanie > Technologia

TECHNOLOGIE, KTÓRE WYKORZYSTUJEMY

Kocioł centralnego ogrzewania

Firma HYDRO-SYSTEM proponuje wykonawstwo instalacji c.o. oraz ciepłej wody użytkowej. Wszystkie wykorzystywane przez nas materiały są produkowane przez sprawdzone, pewne i rzetelne firmy. Gwarantują one niskie koszty eksploatacji, najwyższą jakość i niezawodność swoich produktów.

Podstawowym elementem instalacji c.o. jest kocioł. Jego wybór zależy głównie od:

  • zapotrzebowania obiektu na moc cieplną,
  • istnienia w obiekcie pomieszczenia na kotłownię,
  • sposobu przygotowania ciepłej wody użytkowej,
  • zasobności inwestora.

Najtrwalszym, praktycznie bezawaryjnym jest kocioł żeliwny. W powiązaniu z pojemnościowym zasobnikiem ciepłej wody i odpowiednią automatyką stanowi on najbardziej komfortowe rozwiązanie. Wymaga ono w większości przypadków wydzielenia w obiekcie oddzielnego pomieszczenia.

Jeżeli kocioł musi się znajdować np.: w kuchni, wówczas celowym staje się zastosowanie kotła wiszącego. Jeżeli w domu istnieje ponad dwa punkty poboru ciepłej wody, warto zaopatrzyć się w zasobnikowy podgrzewacz wody. Woda w nim zgromadzona jest podgrzewana poprzez wężownicę zasilaną wodą z kotła. Rozwiązanie to ma następujące zalety:

  • nie ma potrzeby montażu dodatkowego komina (ze stali kwasoodpornej) dla przepływowego podgrzewacza wody,
  • ilość nagromadzonej ciepłej wody pozwala na komfortowe, jednoczesne korzystanie z kilku punktów poboru.

Najtańszym sposobem powiązania instalacji grzewczej i ciepłej wody jest zainstalowanie kotła dwufunkcyjnego. Ciepła woda w nim jest podgrzewana w systemie przepływowym. Tak więc ilość przygotowanej jest ograniczona mocą kotła (i zazwyczaj nie jest zbyt duża).