Wspólnie dbamy o środowisko
:: Strona główna > Ogrzewanie > Kotły stojące

STOJĄCE KOTŁY GRZEWCZE

Spośród wielu firm produkujących kotły stojące oferujemy, kierując się kilkunastoletnim doświadczeniem, urządzenia firmy VAILLANT. Posiada ona w swojej ofercie gazowe kotły jednostopniowe, dwustopniowe oraz kotły olejowe. Coraz większą część montowanych kotłów gazowych stanowią kotły kondensacyjne. Wszystkie kotły są przystosowane do współpracy z zasobnikowymi podgrzewaczami ciepłej wody typu VIH.

Aby cieszyć się wygodą użytkowania oraz wymiernymi oszczędnościami warto rozważyć zainstalowanie współpracującego z kotłem regulatora temperatury.

Gazowy, żeliwny kocioł jednostopniowy VK atmoVIT classic oraz VKC atmoCOMPACT

Gazowy kocioł grzewczy VK atmoVIT classic nadaje się zarówno do grzejnikowych instalacji centralnego ogrzewania, jak i do instalacji niskotemperaturowych takich jak np. ogrzewanie podłogowe. Sześć wielkości kotła o mocy od 15 do 56 kW jest w stanie zrealizować zapotrzebowanie mocy dla każdego domu jednorodzinnego.

Na szczególną uwagę zasługuje kocioł VKC atmoCOMPACT. Jest on kompletną kotłownią gazową z wbudowanym warstwowym zasobnikiem ciepłej wody, pompami: obiegową i ładującą oraz niezbędnym osprzetem.

Główne zalety kotłów VK atmoVIT classic oraz VKC atmoCOMPACT to:

  • otymalne spalanie gazu,
  • niska emisja szkodliwych substancji,
  • niskie zużycie prądu,
  • najwyższej jakości palnik ze stali szlachetnej,
  • blok żeliwny odporny na korozję,
  • przeznaczony do spalania zarówno gazu ziemnego jak i płynnego.
Dwustopniowy kocioł VK atmoVIT exclusive

Gazowy, żeliwny kocioł dwustopniowy VK atmoVIT exclusiv.

VK atmoVIT exclusiv to energooszczędne gazowe kotły grzewcze o dużej sprawności, nadające się do grzejnikowych instalacji centralngo ogrzewania oraz do instalacji niskotemperaturowych. Są dostępne w siedmiu stopniach mocy od 16 do 47 kW. Gazowe kotły VK atmoVIT exclusiv pracując w technice dwustopniowej osiągają średnioroczny stopień sprawności 94%, przez co nie mają sobie równych w tej klasie.