Forum dyskusyjne

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Re: Kopiowanie rzednych

wisowski, 2013-09-20 09:59:08

: czy oprócz kopiowania rzędnych terenu, w przypadku powtarzających się wezłów, automatycznie kopiować się będą rzędne rurociągów. Ciężko połapać się gdy profil jest większy i musimy każdy węzeł zmieniać.

Kopiując oraz wklejając cały węzeł kopiowane są wartości związane z węzłem tzn. m. in.: rzędne terenu istn. i proj., rzędne rury. Natomiast nie są kopiowane dane odcinka wychodzącego z węzła tzn. długość, spadek, materiał rury.

Istnieje kilka sposobów kopiowania całych wezłów: wybierając opcję w menu, używając skrótu klawiaturowego lub wpisując w nowym węźle nazwę już istniejącego węzła.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Kopiowanie rzednych

Anonim, 2013-09-20 10:57:16

: : czy oprócz kopiowania rzędnych terenu, w przypadku powtarzających się wezłów, automatycznie kopiować się będą rzędne rurociągów. Ciężko połapać się gdy profil jest większy i musimy każdy węzeł zmieniać.
:
: Kopiując oraz wklejając cały węzeł kopiowane są wartości związane z węzłem tzn. m. in.: rzędne terenu istn. i proj., rzędne rury. Natomiast nie są kopiowane dane odcinka wychodzącego z węzła tzn. długość, spadek, materiał rury.
:
: Istnieje kilka sposobów kopiowania całych wezłów: wybierając opcję w menu, używając skrótu klawiaturowego lub wpisując w nowym węźle nazwę już istniejącego węzła.
: --
: Pozdrawiam

Bardziej mi chodzi oto, że jeśli zmieniam spadek w głównym rurociągu to nie zmieniają się rzędne na odejściach i trzeba w każdym ręcznie wpisywać i poprawiać.

Odpowiedz

Re: Kopiowanie rzednych

wisowski, 2013-09-20 15:07:17

: Bardziej mi chodzi oto, że jeśli zmieniam spadek w głównym rurociągu to nie zmieniają się rzędne na odejściach i trzeba w każdym ręcznie wpisywać i poprawiać.

Program tego nie przelicza automatycznie ponieważ nie zawsze byłoby to pożądane przez użytkowników (np. w przypadku różnych rzędnych wlotów w studzienkach zbiorczych).

Odpowiedz

Re: Kopiowanie rzednych

Anonim, 2013-09-20 15:15:57

: : Bardziej mi chodzi oto, że jeśli zmieniam spadek w głównym rurociągu to nie zmieniają się rzędne na odejściach i trzeba w każdym ręcznie wpisywać i poprawiać.
:
: Program tego nie przelicza automatycznie ponieważ nie zawsze byłoby to pożądane przez użytkowników (np. w przypadku różnych rzędnych wlotów w studzienkach zbiorczych).


ok

Odpowiedz

Bieżąca wersja:3.20

Znajdź nas na Facebooku

Ostatnio na forum

Ocena użytkowników

Przydatność: 4.5
4.5
Łatwość obsługi: 4.6
4.6

Średnia wyliczona na podstawie 10 ostatnich ocen w skali od 1 (bardzo zła) do 5 (bardzo dobra).

Najczęściej tworzone profile

kanalizacyjne: 78%
78%
wodociągowe: 68%
68%
gazowe: 46%
46%
melioracyjne: 26%
26%
oczyszczalnie: 38%
38%
ciepłownicze: 30%
30%

Wyniki tworzone są automatycznie na podstawie 50 ostatnich ankiet wypełnionych przez użytkowników.