Forum dyskusyjne

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

wisowski, 2011-10-14 08:56:12

: 1. Dlaczego podawane jest zagłębienie od terenu istn.?
: Rozumiem, że dla ilości mas itp. jest to ważne obliczeniowo jednak teren proj. trzeba stworzyć z linii 1 lub 2 ale zagłębienie dalej jest od istn. terenu a musi być od terenu proj. podawane.

W następnej wersji programu będzie można wybrać jakie zagłębienie będzie podawane. Również w niej pojawi się w tabeli Dane nowa kolumna: Rzędna terenu projektowanego.

: 2. W jaki sposób wrzucić linię 1, 2 lub następne które sobie utworzę w konfiguracji do tabeli w danych?

Jeżeli ma Pan na myśli tabelę Dane, w oknie głównym programu, to jeżeli nie ma w niej w/w linii tzn., że znajdują się one w Panelu (uruchamia się go klawiszem F4). Zamysł jest taki by kolumny częściej używane znajdowały się w tabeli Dane, a te rzadziej w Panelu. Kolumny można przenosić pomiędzy Panelem a tabelą Dane, klikając prawym przyciskiem myszy w odpowiedniej kolumnie/wierszu i wybierając opcję: Przenieś kolumnę do...

Jeżeli ma Pan na myśli tabelę z danymi pod rysunkiem profilu to Linia 1 i 2 powinny się automatycznie do niej wrzucić. Warunkiem jest wprowadzenie w nich minimum jednego odcinka oraz zaznaczenie opcji w Narzędzia > Konfiguracja > Rysunek > Tabela > Umieść w tabeli jeżeli niepuste.

: 3. Co zrobić aby w Danych pokazywała się kolumna Rzędna dna rury zamiast Rzędna rury?

W tabeli Dane celowo jest umieszczony napis Rzędna rury bez precyzowania do jakiej części rury rzędna jest podawana. Rzędna rury jest podawana do wierzchu/osi/dna rury, w zależności od ustawień w Panelu [klawisz F4]. Jakimś półśrodkiem jest wprowadzenie pożądanego tekstu w linii PipeOrd=Rzędna rury w pliku polski.lng (znajduje się on w katalogu lang). Niestety zmiana ta będzie widoczna tylko do ew. aktualizacji programu.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

franio, 2011-10-14 10:22:57

: : 1. Dlaczego podawane jest zagłębienie od terenu istn.?
: : Rozumiem, że dla ilości mas itp. jest to ważne obliczeniowo jednak teren proj. trzeba stworzyć z linii 1 lub 2 ale zagłębienie dalej jest od istn. terenu a musi być od terenu proj. podawane.
:
: W następnej wersji programu będzie można wybrać jakie zagłębienie będzie podawane. Również w niej pojawi się w tabeli Dane nowa kolumna: Rzędna terenu projektowanego.
:
: : 2. W jaki sposób wrzucić linię 1, 2 lub następne które sobie utworzę w konfiguracji do tabeli w danych?
:
: Jeżeli ma Pan na myśli tabelę Dane, w oknie głównym programu, to jeżeli nie ma w niej w/w linii tzn., że znajdują się one w Panelu (uruchamia się go klawiszem F4). Zamysł jest taki by kolumny częściej używane znajdowały się w tabeli Dane, a te rzadziej w Panelu. Kolumny można przenosić pomiędzy Panelem a tabelą Dane, klikając prawym przyciskiem myszy w odpowiedniej kolumnie/wierszu i wybierając opcję: Przenieś kolumnę do...
:
: Jeżeli ma Pan na myśli tabelę z danymi pod rysunkiem profilu to Linia 1 i 2 powinny się automatycznie do niej wrzucić. Warunkiem jest wprowadzenie w nich minimum jednego odcinka oraz zaznaczenie opcji w Narzędzia > Konfiguracja > Rysunek > Tabela > Umieść w tabeli jeżeli niepuste.
:
: : 3. Co zrobić aby w Danych pokazywała się kolumna Rzędna dna rury zamiast Rzędna rury?
:
: W tabeli Dane celowo jest umieszczony napis Rzędna rury bez precyzowania do jakiej części rury rzędna jest podawana. Rzędna rury jest podawana do wierzchu/osi/dna rury, w zależności od ustawień w Panelu [klawisz F4]. Jakimś półśrodkiem jest wprowadzenie pożądanego tekstu w linii PipeOrd=Rzędna rury w pliku polski.lng (znajduje się on w katalogu lang). Niestety zmiana ta będzie widoczna tylko do ew. aktualizacji programu.
: --
: Pozdrawiam


1. Szkoda że nie ma teraz bo to najważniejsze, trzeba liczyć zagłębienie w obecnym stanie

2. Ale nie ma możliwości wprowadzenia do danych dodatkowych linii które sobie stworzymy w konfiguracji oprócz 1 i 2.

3. Dziękuję

pzdr

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

wisowski, 2011-10-14 10:37:31

: 1. Szkoda że nie ma teraz bo to najważniejsze, trzeba liczyć zagłębienie w obecnym stanie

Jeżeli nie zdarzy się coś nieprzewidywalnego to nowa wersja pojawi się w ciągu kilkunastu dni.

: 2. Ale nie ma możliwości wprowadzenia do danych dodatkowych linii które sobie stworzymy w konfiguracji oprócz 1 i 2.

Do tabeli Dane nie można dodawać własnych kolumn. Dodatkowe linie własne, utworzone w Konfiguracji mogą być naniesione na rysunek oraz ich rzędne w poszczególnych węzłach umieszczone na rysunku w tabeli pod profilem.

Swoją drogą, biorąc pod uwagę dodanie w nowej wersji nowej linii: Rzędna terenu proj. myślę, że ilość dostępnych linii powinna być wystarczająca do większości zastosowań. Chyba, że się mylę...
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

franio, 2011-10-14 10:44:19

: : 1. Szkoda że nie ma teraz bo to najważniejsze, trzeba liczyć zagłębienie w obecnym stanie
:
: Jeżeli nie zdarzy się coś nieprzewidywalnego to nowa wersja pojawi się w ciągu kilkunastu dni.
:
: : 2. Ale nie ma możliwości wprowadzenia do danych dodatkowych linii które sobie stworzymy w konfiguracji oprócz 1 i 2.
:
: Do tabeli Dane nie można dodawać własnych kolumn. Dodatkowe linie własne, utworzone w Konfiguracji mogą być naniesione na rysunek oraz ich rzędne w poszczególnych węzłach umieszczone na rysunku w tabeli pod profilem.
:
: Swoją drogą, biorąc pod uwagę dodanie w nowej wersji nowej linii: Rzędna terenu proj. myślę, że ilość dostępnych linii powinna być wystarczająca do większości zastosowań. Chyba, że się mylę...
: --
: Pozdrawiam

Czekam z tym zagłębieniem

ad 2
Kombinuje jak tu geologię nanieść a linii nigdy nie za dużo :)
A jak wpisać swoje dane liczbowe do tych stworzonych przez siebie w konfiguracji linii? Bo w 1 i 2 da się w Danych a w pozostałych liniach stworzonych to gdzie?

pzdr

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

wisowski, 2011-10-14 11:04:55

: ad 2
: Kombinuje jak tu geologię nanieść a linii nigdy nie za dużo :)

Nie przewidziałem, że ktoś będzie próbował wykorzystać Kreślarza do tego celu... :)

: A jak wpisać swoje dane liczbowe do tych stworzonych przez siebie w konfiguracji linii? Bo w 1 i 2 da się w Danych a w pozostałych liniach stworzonych to gdzie?

Pozostałe linie mogą być tworzone tylko w zależności od już istniejących (czyli rzędnych: rury oraz terenu, linii 1 i 2). Ich rzędne nie są wprowadzane przez użytkownika a wyliczane przez program na podstawie podanej formuły. Nowa linia może być np. oddalona od którejś z w/w o jakąś stałą wartość np. 1 m. Rzędne nowej linii mogą być również zależnością pomiędzy rzędnymi w/w linii. W ten sposób można np. wyliczyć dowolne zagłębienie (czyli to o czym Pan pisał w pkt. 1) np. pomiędzy linią 1 a rzędną rury. By to uzyskać należy w Narzędzia > Konfiguracja > Rysunek > Tabela w tabeli w kolumnie Formuła wpisać formułę korzystając ze zmiennych (w w/w przypadku formułą będzie zapis: "@_td_linia1 - @_td_rzedna_rury"). Inna przykładowa formuła i lista zmiennych znajduje się w pliku pomocy.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

franio, 2011-10-14 11:11:42

: : ad 2
: : Kombinuje jak tu geologię nanieść a linii nigdy nie za dużo :)
:
: Nie przewidziałem, że ktoś będzie próbował wykorzystać Kreślarza do tego celu... :)
:
: : A jak wpisać swoje dane liczbowe do tych stworzonych przez siebie w konfiguracji linii? Bo w 1 i 2 da się w Danych a w pozostałych liniach stworzonych to gdzie?
:
: Pozostałe linie mogą być tworzone tylko w zależności od już istniejących (czyli rzędnych: rury oraz terenu, linii 1 i 2). Ich rzędne nie są wprowadzane przez użytkownika a wyliczane przez program na podstawie podanej formuły. Nowa linia może być np. oddalona od którejś z w/w o jakąś stałą wartość np. 1 m. Rzędne nowej linii mogą być również zależnością pomiędzy rzędnymi w/w linii. W ten sposób można np. wyliczyć dowolne zagłębienie (czyli to o czym Pan pisał w pkt. 1) np. pomiędzy linią 1 a rzędną rury. By to uzyskać należy w Narzędzia > Konfiguracja > Rysunek > Tabela w tabeli w kolumnie Formuła wpisać formułę korzystając ze zmiennych (w w/w przypadku formułą będzie zapis: "@_td_linia1 - @_td_rzedna_rury"). Inna przykładowa formuła i lista zmiennych znajduje się w pliku pomocy.
: --
: Pozdrawiam

1. Ale to normalne naniesienie profilu geologicznego na profil sieciowy :)

2. Musze to przeanalizowac bo skomplikowane to :)

dziekuję

pzdr

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

Anonim, 2011-10-14 11:30:40

: : : ad 2
: : : Kombinuje jak tu geologię nanieść a linii nigdy nie za dużo :)
: :
: : Nie przewidziałem, że ktoś będzie próbował wykorzystać Kreślarza do tego celu... :)
: :
: : : A jak wpisać swoje dane liczbowe do tych stworzonych przez siebie w konfiguracji linii? Bo w 1 i 2 da się w Danych a w pozostałych liniach stworzonych to gdzie?
: :
: : Pozostałe linie mogą być tworzone tylko w zależności od już istniejących (czyli rzędnych: rury oraz terenu, linii 1 i 2). Ich rzędne nie są wprowadzane przez użytkownika a wyliczane przez program na podstawie podanej formuły. Nowa linia może być np. oddalona od którejś z w/w o jakąś stałą wartość np. 1 m. Rzędne nowej linii mogą być również zależnością pomiędzy rzędnymi w/w linii. W ten sposób można np. wyliczyć dowolne zagłębienie (czyli to o czym Pan pisał w pkt. 1) np. pomiędzy linią 1 a rzędną rury. By to uzyskać należy w Narzędzia > Konfiguracja > Rysunek > Tabela w tabeli w kolumnie Formuła wpisać formułę korzystając ze zmiennych (w w/w przypadku formułą będzie zapis: "@_td_linia1 - @_td_rzedna_rury"). Inna przykładowa formuła i lista zmiennych znajduje się w pliku pomocy.
: : --
: : Pozdrawiam
:
: 1. Ale to normalne naniesienie profilu geologicznego na profil sieciowy :)
:
: 2. Musze to przeanalizowac bo skomplikowane to :)
:
: dziekuję
:
: pzdr



Nie akceptuje mi wpisania w formule:
@_td_linia1 - @_td_rzedna_rury

pzdr

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

wisowski, 2011-10-14 11:17:34

: 1. Ale to normalne naniesienie profilu geologicznego na profil sieciowy :)

Jeżeli dysponuje Pan jakimś plikiem, na którym na profilu sieciowym naniesiony jest profil geologiczny to proszę go przesłać. Być może w przyszłości po prostu uda mi się dodać do Kreślarza dedykowane do tego celu narzędzie.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

franio, 2011-10-14 11:31:09

: : 1. Ale to normalne naniesienie profilu geologicznego na profil sieciowy :)
:
: Jeżeli dysponuje Pan jakimś plikiem, na którym na profilu sieciowym naniesiony jest profil geologiczny to proszę go przesłać. Być może w przyszłości po prostu uda mi się dodać do Kreślarza dedykowane do tego celu narzędzie.
: --
: Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

franio, 2011-10-14 11:31:38

: : : 1. Ale to normalne naniesienie profilu geologicznego na profil sieciowy :)
: :
: : Jeżeli dysponuje Pan jakimś plikiem, na którym na profilu sieciowym naniesiony jest profil geologiczny to proszę go przesłać. Być może w przyszłości po prostu uda mi się dodać do Kreślarza dedykowane do tego celu narzędzie.
: : --
: : Pozdrawiam

Nie akceptuje mi wpisania w formułę:
@_td_linia1 - @_td_rzedna_rury

pzdr

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

wisowski, 2011-10-14 11:47:53

: Nie akceptuje mi wpisania w formułę:
: @_td_linia1 - @_td_rzedna_rury

U mnie akceptuje...
Na czym polega brak akceptacji? Pojawia się jakiś komunikat, nie nanosi danych na rysunek?
Tak czy inaczej przeanalizuję to dokładnie.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Zagłębienie od terenu istn (?) i linie 1 i 2

franio, 2011-10-14 12:21:32

: : Nie akceptuje mi wpisania w formułę:
: : @_td_linia1 - @_td_rzedna_rury
:
: U mnie akceptuje...
: Na czym polega brak akceptacji? Pojawia się jakiś komunikat, nie nanosi danych na rysunek?
: Tak czy inaczej przeanalizuję to dokładnie.
: --
: Pozdrawiam

Już widzę, nie akceptuje zmiany formuły w linii 1 i 2 w stworzyonych przez siebie już akceptuje

pzdr

Odpowiedz

Bieżąca wersja:3.20

Znajdź nas na Facebooku

Ostatnio na forum

Ocena użytkowników

Przydatność: 4.5
4.5
Łatwość obsługi: 4.6
4.6

Średnia wyliczona na podstawie 10 ostatnich ocen w skali od 1 (bardzo zła) do 5 (bardzo dobra).

Najczęściej tworzone profile

kanalizacyjne: 78%
78%
wodociągowe: 70%
70%
gazowe: 48%
48%
melioracyjne: 26%
26%
oczyszczalnie: 38%
38%
ciepłownicze: 30%
30%

Wyniki tworzone są automatycznie na podstawie 50 ostatnich ankiet wypełnionych przez użytkowników.